Ve druhém kole je seniorský tým bez bodů!

11. 11. 2019

Ve druhém kole první ligy čekal na náš tým nejtěžší možný soupeř a obhájce titulu první ligy, VKC Kolín a rezerva ze Znojma.

VKC Kolín – SK RESPO Kutná Hora 23:10 (10:6)

První zápas proti Kolínu začal pro naše barvy velmi dobře. Po až nečekaně vyrovnané první čtvrtině bylo skóre 4:4 a od trenéra přišla směrem k celému kolektivu velká pochvala za zatím nejlepší předvedenou hru v sezoně. Vysoko nasazená laťka a dodržování taktických pokynů vydrželo až do závěru poločasu, kdy nám soupeř odskočil penaltou v poslední vteřině až na 10:6.

V druhé půli se nepodařilo vysoce nastavenou laťku udržet, hráči přestali při hře přemýšlet a kupili jednu chybu za druhou, jak v útoku, tak v obraně. Soupeř navíc poslal na hřiště čerstvé síly a postupně navyšoval skóre po celý druhý poločas až na konečných 23:10.

Modří Sloni YMCA Znojmo “B” – SK RESPO Kutná Hora 23:19 (13:9)

Druhý zápas se znojemskou rezervou začal v podobném duchu jako první zápas. Do zápasu jsme vstoupili s jinou taktikou než obvykle a našim hráčům se dařilo tvořit velké množství šancí. Jejich neproměňování však zapříčinilo konečné skóre 23:19. Mrzet nás mohou zejména 3 neproměněné penalty v průběhu hry a neuvážené střídání v mužské části týmu. I když 19 košů za zápas není málo, je nutno říci, že střelecká forma znojemských byla v daný čas na daném místě zkrátka lepší než ta naše.

I přes nepříznivé skóre byl zejména v první části zápasu proti Kolínu vidět obrovský herní posun směrem vpřed oproti kolu minulému. Tým ukázal, že pokud dodržuje nastavenou taktiku, je možné hrát vyrovnaně i s nepoměrně zkušenějším soupeřem a celé kolo tak lze hodnotit celkem pozitivně.