Dobrodružství v Polsku!

4. 12. 2019

Třetí kolo 1. české korfbalové ligy bylo naplánováno na první adventní neděli a svěřence trenéra Daniela Douska čekala cesta do polské Vratislavi, kde se hrála 1.ČKL vůbec poprvé ve své historii. Z důvodu komplikovanější dopravy vyrazila oranžová výprava již o den dříve. Po příjezdu došlo na poznávání všech krás historického města, včetně proslavených vánočních trhů. Večer absolvovali hráči společnou večeři a taktickou přípravu.

Sport Club Defenders Korfball Wrocław – SK RESPO Kutná Hora 12:22 (6:13)

Jako první byl na pořádku dne zápas našeho týmu s domácími. Očekával se velmi vyrovnaný souboj, a proto bylo lehce překvapivé, že první poločas vyzněl ve prospěch našich dosti jednoznačně 6:13. Druhý poločas už byl hlavně o tom, aby nedošlo k nějákému překvapivému obratu. Celkové skóre se na konci klání vyšplhalo až na konečný rozdíl 10 košů. Hlavním rozhodujícím faktorem byla naše vysoká úspěšnost střelby z klidu a poměrně kvalitní obrana. Tým si vysloužil od trenéra za předvedený výkon několik pochvalných slov.

SK RESPO Kutná Hora – SK Plhov Náchod “B” 6:17 (6:7)

V druhém zápase nás čekal loňský finalista a navíc letos již z části extraligový tým z Náchoda. Před začátkem utkání by málokterý korfbalový expert tipoval poločasové skóre 6:7. Kutnohoráci dokázali držet se zkušenejším soupeřem krok, především díky bojovnému a běhavému korfbalu. Velmi dobře se dařilo eliminovat soupeřovo ofenzivní snažení a v útoku jsme si vypracovali několik povedených akcí. V druhém poločase však došlo k naprosté změně herního obrazu. Na našich hráčích bylo znát, že už evidentně vyčerpali svůj fyzický fond, soupeř se naopak dokázal lépe koncentrovat a později začal již zcela dominovat. Výsledkem bylo, že tým nedokázal za celých dvacet minut dát ani jeden koš. Ačkoliv výsledné skóre nevypadá příliš příznivě, tak se tým rozhodně nemusí za předvedenou hru stydeť. Naopak bylo vidět, že se dá hrát vyrovnaný poločas i s lepším soupeřem.