Mladší žáci mají za sebou 2. kolo

9. 12. 2019

V sobotu 7.12.2019 čekalo naše mladší žáky druhé kolo soutěže. Týneckou část mladších žáků čekal turnaj v Kutné Hoře, zatímco kutnohorská část cestovala do Sezimova Ústí.

MINITURNAJ V KUTNÉ HOŘE

Tým Týnce nad Labem hrál svá utkání na gymnáziu v Kutné Hoře a trenér si pochvaloval vysokou účast, která se odrazila i na výsledcích. K dispozici měl tyto hráčky a hráče: Katku, Nelu, Petru, Danielu, Veroniku, Barboru a Beátu, z kluků Dana, Jakuba Š., Robina, Filipa a Jakuba H. Našimi soupeři byli postupně Kolín, Náchod a Znojmo.

SK RESPO Kutná Hora “T” – VKC Kolín 8:3 (2:1)

Do zápasu jsme vstoupili velmi ospale, bez pohybu a s řadou nepřesností. Přesto jsme do poločasu vstřelili o koš více než soupeř. Po přestávce jsme se konečně probudili, a krásnými akcemi jsme si dokráčeli pro naše první body v sezóně.

Koše: Jakub H. 3, Daniela 2, Dan, Katka a Jakub Š.

SK RESPO Kutná Hora “T” – SK Plhov Náchod 10:3 (3:1)

Z dalšího zápasu jsme měli trochu obavy, protože nás Náchod na turnaji v Děčíně porazil. První poločas jsme ovšem vyhráli 3:1 a ve druhém jsme náskok už jen navyšovali. Předváděli jsme moc pěkné akce a korfbal, který předváděla obě družstva, byl na tuto kategorii velmi pěkný. Jednalo se o náš nejlepší výkon dne. Potěšující také je, že si koš dalo více hráčů, každý náš hráč byl pro soupeře nebezpečný.

Koše: Veronika 2, Dan 2, Robin 2, Daniela, Filip, Katka, Jakub Š.

SK RESPO Kutná Hora “T” – Modří Sloni Znojmo 2:3 (2:2)

Poslední zápas dne byl nejvyrovnanější ovšem nejméně pohledný. Na první koše se čekalo hodně dlouho. Měli jsme velmi dobrou obranu, ovšem v útoku se nám nedařilo prosadit. Na první koš soupeře jsme ihned odpověděli a do poločasu ještě padl velmi rychle koš na obou stranách. Po poločase jsme si vypracovali několik dobrých šancí, bohužel žádnou jsme neproměnili. Naopak soupeř střelou z dálky minutu před koncem stanovil konečné skóre. Dlouho nepamatuji zápas, kde by za celý poločas padl jediný koš a vůbec se neměnily zóny útok/obrana.

Koše: Daniela, Filip

Turnaj se nám tedy vydařil, při troše štěstí jsme mohli získat i plný počet bodů. Další turnaj hrajeme 12.1. v Kolíně a čekají nás kromě domácích ještě Tábor a Nový Lískovec. Pokud se sejdeme ve stejné sestavě, tak věřím v plný bodový zisk.

MINITURNAJ V SEZIMOVĚ ÚSTÍ

Kutnohorská část mladších žáků se vypravila do Sezimova Ústí, kde odehráli také další 3 zápasy základního kola.

KC SPSŠ Tábor – SK RESPO Kutná Hora “K” 5:1 (4:1)

Prvním soupeřem se stal domácí tým Tábora, se kterým byl celý průběh zápasu vyrovnaný. Bohužel se nám nedařili sehrané akce proměnit, a tak jsme utrpěli první porážku dne 1:5.

Koše: Jirka K.

SK RESPO Kutná Hora “K” – SK RG Prostějov 2:14 (0:5)

Dalším soupeřem byl pro nás zkušený tým z Prostějova. Celý průběh zápasu měl ve svých rukou a nedovolil nám mnoho střel. Když už jsme si utvořili pěkné šance, tak bohužel bez proměny.

Koše: Honza H. 2

SK RESPO Kutná Hora “K” – Brno KKNL 4:3 (2:1)

Posledním protivníkem bylo Brno Nový Lískovec. Zápas byl od počátku do konce velmi vyrovnaný, ale nakonec jsme koncovku zvládli a získali jsme cenné dva body. 

Koše: Honza H. 2, Lucka K, Adam Z.

Od prvního zápasu bylo vidět zlepšení, děti si vypracovaly mnohem více a lepších akcí k zakončení, nebylo zkaženo tolik nahrávek jako v zápasech předtím. Do dalších zápasů se zaměříme na všechny nedostatky a snad další kolo nám přinese více bodů.