1. ČKL v Kutné Hoře!

14. 1. 2020

Ve čtvrtém kole první ligy nám nejen že šlo o to porazit soupeře a připsat si na svůj účet další body, zároveň jsme naši hru představovali našemu velkému domácímu publiku, které nás přišlo podpořit. Zápas 1. české korfbalové ligy se mohl díky nové kutnohorské hale vůbec poprvé pořádat na domácí půdě. Proto naším druhým cílem bylo předvést se a neudělat si ostudu před našimi fanoušky. S čistým srdcem můžeme říct, že jsme si žádnou ostudu neudělali a předvedli jsme pěkné výkony.

SK RESPO Kutná Hora – KC SPŠS Tábor 19:12 (5:2)

Jako první se s námi přijel utkat tým z Tábora. Ze začátku se u nás přeci jen trochu projevovala nervozita před publikem a Tábor tak chvíli vedl. Skóre jsme ale brzy dokázali obrátit v náš prospěch, udržet si ho a navyšovat až do konce na výsledných 19:12. Nutno ale přiznat, že štěstí stálo na naší straně, protože soupeř nedokázal střelecky proměnit šance, které jsme mu dávali, zejména fauly, kterými jsme soupeři věnovali hned několik možností střílet penaltu.

SK RESPO Kutná Hora – KK Brno “B” 16:23 (9:13)

Tak jak se štěstí ve střelbě přiklonilo v prvním zápase na naši stranu, ve druhém zápase proti Brnu jsme ho už bohužel takové neměli. Brněnští střelci proměňovali jak šance z blízka tak z dálky a brněnskému útoku se dařilo zkrátka lépe. Začala se u nás projevovat i únava a zabránit soupeři ve střelbě se stalo náročnější. Přesto jsme tento souboj nevzdávali. Košů padlo hodně i od našeho týmu a rozhodně jsme body Brnu nedali zadarmo. Přinejmenším jsme se ponaučili z chyb a tolik jsme na soupeře nefaulovali. S hlavami vzhůru a potleskem od fanoušků jsme odcházeli po druhém zápase s prohrou 16:23.

Po sobotním boji jsme si na účet další body připsali a našemu publiku jsme předvedli hru, za kterou se nemusíme vůbec stydět. Sice to nebylo kolo s dvěma výhrami, ale porazili jsme hráče, kterého jsme si dali za cíl před zahájením sezóny. Spokojenost je jak na naší straně, tak na straně našich diváků. Své cíle jsme tak splnili.

A to nejlepší na konec.  Na závěr musíme pochválit i nového shotcklokáře, který během všech tří zápasů předvedl unikátní profesionalitu a nadání. Kéž by takových šikovných jedinců bylo na světě více!!

Fotky ze zápasu: