Třetí kolo mladších žáků odehráno!

14. 1. 2020

Třetí kolo ligy mladších žáků se konalo 12.1. 2020. Týnecká část hrála svůj turnaj v kutnohorské Klimešce, zatímco část kutnohorská se vydala na turnaj do Prostějova.

MINITURNAJ V KUTNÉ HOŘE

Tým Týnce nad Labem hrál svá utkání na Klimešce v Kutné Hoře (pořádal Kolín) a trenér se musel obejít bez několika opor, kdy měl k dispozici pouze dva kluky, které doplnil jeden minižák. Turnaj si zahráli tito hráči: Katka, Nela, Petra, Daniela, Veronika, Barbora a Lída, a chlapci Jakub Š., Jakub H. a David z minižáků. Našimi soupeři byli postupně Kolín, Tábor a Nový Lískovec.

SK RESPO Kutná Hora “T” – VKC Kolín 5:4 (3:1)

Zápas se nám povedl, předváděli jsme pěkný rychlý korfbal. I přes množství šancí jsme vedli v poločase jen 3:1. Kolín hnán svým publikem se však nevzdal a začal dotahovat a tak jsme se o výsledek báli až do konce utkání.

Koše: Jakub H. 2, Lída, Daniela, Katka

SK RESPO Kutná Hora “T” – Tábor, KC SPŠS 3:8 (2:4)

Další zápas byl pro nás velmi těžký, když nám dělali problémy zejména rychlí kluci soupeře. Do poločasu jsme se ještě drželi na dostřel, po přestávce nám soupeř utekl na větší košový rozdíl a my už neměli dost vůle na obrat. Zde se nejvíce projevila neúčast našich zkušených Filipa s Robinem.

Koše: Petra 2x, Veronika

SK RESPO Kutná Hora “T” – Brno, KK Nový Lískovec 2:6 (1:4)

Poslední zápas jsme moc chtěli vyhrát a také to bylo na palubovce znát. Dobře jsme bránili jejich větší děti a v útoku jsme měli několik dobrých šancí. Myslím, že zápas zlomil okamžik, kdy urostlý útočník NL udeřil Jakuba H. do hlavy a pak nebráněný otřeseným Jakubem skóroval, bohužel rozhodčí tento zákrok neviděla a koš uznala. Ve druhém poločase už to bylo dost statické, děti byly po celém dni dost utahané, zřejmě jim úplně neprospěla velmi dlouhá přestávka mezi zápasy.

Koše: Daniela, Jakub H.

Turnaj se nám sice výsledkově příliš nevydařil, přesto jsem s bojovností všech hráčů spokojen. Vyzdvihl bych výkon minižáka Davida, který skvěle bránil a myslím, že příští rok bude velkou oporou.

K dalším zápasům jedeme 26.1. do Náchoda, kde se utkáme s kamarády z Kutné Hory, Náchodem a Novým Lískovcem. Výsledky těchto zápasů budou rozhodující pro nasazení do semifinálových skupin.

MINITURNAJ V PROSTĚJOVĚ

Mladších žáci z Kutné Hory se v neděli 14. 1. 2020 vypravili do Prostějova , kde odehráli 3 velice těžkézápasy základního kola.

Modří Sloni Znojmo – SK RESPO Kutná Hora “K“ 6:0 (3:0)

První zápas naši žáci odehráli se Znojmem. Celých 30 minut hrací doby nás protihráč přehrával a výsledek si důkladně pohlídal. Bylo znát, že nám chybí výška se zkušeností a toho Znojmo využilo.

SK RESPO Kutná Hora “K“ – SK Plhov Náchod 2:10 (1:5)

Další zápas už vypadal od našeho celku lépe pro oko diváka, bohužel se to neukázalo na výsledku. Vytvářeli jsme si pěkné šance pro skórování, ale štěstí nám nepřálo. Z tohoto zápasu jsme se ponaučili, že musíme trénovat donášky a postavení asistenta.

Střelci: Lucka K., Jirka K.

SK RG Prostějov – SK RESPO Kutná Hora “K“ 10:3 (4:3)

Poslední zápas jsme odehráli proti domácímu a papírově nejsilnějšímu týmu. Ze začátku jsme s Prostějovem drželi krok, dokonce jsme hráli i vyrovnaně. Do druhého poločasu naskočil lépe soupeř, který na rozdíl od našeho týmu mohl střídat a tak měl více sil a to se na hře ukázalo. Po tomto zápase přišla i pochvala od trenéra, že si to nenechali zhnusit a bojovali zuby a nehty, až do konce.

Střelci: Adam K., Kryštof V., Tomáš N.