Páté kolo 1. ČKL v Přelouči

28. 1. 2020

Naši dospělí mají za sebou další sérii utkání. V prvním zápase svěřenci Daniela Douska poměřili síly s celkem z Prostějova a ve druhém utkání Kutnohorští vyzvali tým z Brna Lískovce. Do zápasů nemohl zasáhnout kvůli nemoci klíčový hráč, Jakub Šťastný, což pro tým byla obrovská ztráta. I tak se před domácím publikem podařilo získat týmu alespoň dva body.

SK RESPO Kutná Hora – SK RG Prostějov 6:13 (4:6)

Do prvního zápasu dne lépe vkročil tým z Prostějova. Hned v úvodu si vytvořil náskok a ten si kontroloval až do samotného závěru. V průběhu utkání se zranila Tereza Němcová a tak Kutná Hora byla oslabena o další oporu. Díky neproměňování podkošových šancí a penalt tým nedokázal vstřelit za celý zápas více jak 6 košů. Nicméně pro tým to byla další zkušenost a ví, kde má mezery a na čem zapracovat. Nejlepší střelkyní zápasu byla Anežka Mensová se 3 zásahy.

SK RESPO Kutná Hora – Brno KK Nový Lískovec 14:11 (6:6)

V druhém utkání se sehrál zajímavější duel. Na obou stranách byla vidět touha po výhře. V poločase odcházely oba týmy do šaten s remízou. Do druhé poloviny zápasu lépe vstoupila Kutná Hora. Vytvořila si malý náskok a ten si udržovala až do konce. Lískovec byl však celou dobu domácímu celku v patách a bojoval do poslední minuty. Střelecky tým Kutné Hory podržela zkušená hráčka Miloslava Mensová, která vstřelila 7 košů. Mimo jiné je třeba vypíchnout také výkon Adama Bárty, který exceloval v obraně, a pro svůj tým získal neskutečné množství balonů. Domácí tým se tak mohl radovat z výhry 14:11.

Velké poděkování patří fanouškům, kteří si udělali čas a přijeli Respo tým podpořit do Přelouče, a také starším žákům za pomoc s organizací.