Mladší žáci v Náchodě!

29. 1. 2020

Další kolo mladších žáků hostil Náchod a zúčastnily se ho oba týmy pod hlavičkou SK Respo. Došlo tedy i na vzájemný zápas. Čtveřici týmů doplnil Nový Lískovec.

Tým Týnce nad Labem se sešel v této sestavě: Katka, Petra, Daniela, Barbora a Lída, a chlapci Jakub Š., Jakub H., Robin a David. Chyběla tedy Petra, Nela a Filip, přesto jsme věřili v plný bodový zisk.

Tým Kutné Hory se chtěl odlepit od spodu tabulky a zabojovat o body. Bohužel na poslední chvíli onemocněli zkušenější hráči, ale výborně je zastoupili minižáci, kteří bojovali jako lvi.

Zápasy Týnec:

SK RESPO Kutná Hora “T” – SK RESPO Kutná Hora “K” 8:7 (4:3)

Týnecký tým narazil hned ve svém úvodním zápase na své kamarády z Kutné Hory. Hrál se velmi pěkný korfbal s množstvím šancí na obou stranách a skóre se přelévalo ze strany na stranu. Velmi zajímavé byly zejména souboje Daniely a Lůci, tedy dvou velmi šikovných hráček. Týnečtí byli přeci jen o něco korfbalovější, nespoléhali na jediného střelce a tak berou oba body.

Koše za Týnec: Jakub H. 3, Daniela 2, Dan, Petra, Jakub Š.

SK RESPO Kutná Hora “T” – Brno, KK Nový Lískovec 5:6 (4:3)

Ve svém druhém zápase narazil Týnec na Nový Lískovec a měl mu co oplácet. Robin sváděl pod košem tvrdé boje s urostlým klukem z NL, který hrál na hraně pravidel. Naše hra byla velmi pestrá a rychlá a tak nebylo divu, že jsme po půli vedli. Ve druhém poločase se nám však přestalo dařit střelecky a NL toho několika slepenými koši využil a skóre otočil.

Koše: Katka 2, Jakub H., Daniela, Jakub Š.  

SK RESPO Kutná Hora “T” – SK Plhov Náchod 8:5 (2:4)

V posledním zápase jsme chtěli zabojovat a spravit si chuť po smolně prohraném zápase s NL. V první půli jsme byli lepší, bohužel Náchod měl přesnější mušku. Proto také od trenéra přišel jasný pokyn: hrajte stejný systém a nesnažte se něco změnit, hrajete dobře, však nám to tam napadá. Do druhé půle jsme vstoupili jako uragán a čtyřmi koši v řadě jsme skóre otočili. Skvělou obranou jsme připustili jediný koš soupeře a celkem v klidu si vítězství pohlídali.

Koše: Jakub H. 2x, Dan, Robin, Lída, Petra, Katka, Jakub Š. 

Dvě výhry pro Týnec znamenají posun na 4. místo o skóre před Nový Lískovec. Poslední kolo hrajeme v sobotu 29.2. v Kolíně a soupeřem nám bude dvakrát Prostějov – vedoucí tým soutěže. Je tedy nezbytné sejít se v nejsilnější sestavě a zejména se scházet na trénincích.

Zápasy Kutná Hora:

SK Plhov Náchod – SK RESPO Kutná Hora “K“ 10:6 (4:4)

Do zápasu jsme vlítli s chutí vyhrát a krásně jsme bránili, hlavně Lucka Kovandová, která celou obranu vedla a sbírala balóny.  Do druhé poloviny zápasu jsme bohužel naskočili smolně. Soupeřovi se ke konci zápasu začala dařit střelba a my jsme pod nátlakem kazili výjezdy z obrany a celé útoky zbytečně zrychlovali.

Koše: Laura 4x, Lucka 2x

SK RESPO Kutná Hora “T“ – SK RESPO Kutná Hora “K“ 8:7 (4:3)

Kutnohorské derby probíhalo v přátelské atmosféře, ale oba týmy chtěli vyhrát. Hráči z Kutné Hory si začátek nechali trochu utéct, ale pořád byli na dostřel a snaha své kamarády porazit byla velká. K naší smůle Týnec měl poslední přesný zásah a my jsme už v posledních minutách nedokázali dorovnat.

Koše: Lucka 6x, Jirka

Brno, KK Nový Lískovec – SK RESPO Kutná Hora “K“ 7:6 (4:6)

Začátek zápasu jsme zvládli bravurně. Všichni hráli jak o život, ale po poločasové pauze jako kdyby nastoupil úplně někdo jiný. Nedokázali jsme dát soupeři ani jeden koš z krásných vytvořených pozicí a zbytečně jsme zmatkovali, i když jsme vyhrávali. Jelikož jsme neměli dostatek hráčů na střídání, tak se na nás nejspíš podepsala únava. Na druhou stranu jsme zase ukázali, že obrana nám opravdu jde a je to naše silná stránka. Výhra nám bohužel proklouzla mezi  prsty v poslední minutě utkání.

Koše: Lucka 4x,Laura, Jirka