Smůla stále pronásleduje tým starších žáků

2. 3. 2020

V první březnový den čekalo starší žáky předposlední kolo základní části. Domácí odehráli dvě utkání, ve kterých změřili síly nejprve s Náchodem a poté Brnem „A“. Kutná Hora se v tuto chvíli potýká s nedostatkem hráčů v kategorii starších žáků, a proto dostávají příležitost i jejich mladší spoluhráči. Doufejme, že do příští sezóny se však kádr starších žáků rozšíří a přijdou s ním i lepší výsledky.

SK Plhov Náchod – Kutná Hora, SK Respo 17:6 (9:4)

Náchod do Kutné Hory přicestoval pouze se sedmi hráči, přesto z toho domácí nedokázali těžit, ba dokonce byli spíše zaskočeni. Před začátkem zápasu by si každý vsadil, že půjde o vyrovnané utkání, to se potvrdilo i v úvodní desetiminutovce. Ve zbylých třech čtvrtinách tomu však nebylo. Kutná Hora začala tropit řadu chyb v nahrávkách, hlavně při výjezdech, a toho Náchod využil. Navíc soupeř měl vyšší úspěšnost střelby, kdežto Kutná Hora nevyužila řadu tutových akcí. Nicméně hlavy vzhůru do příštích zápasů a snad to jednou Náchodu domácí tým oplatí.

Koše: Dabrowski Karol 4x, Novák Matěj 2x

Brno, KK „A“ – Kutná Hora, SK Respo 17:3 (10:1)

Kutnohorští se v druhém zápase utkali se silnějším týmem z Brna. Do zápasu domácí nastupovali s cílem zlepšit nahrávky, což se zrovna dvakrát nedařilo. Navíc nedostatečná pohyblivost a dobrá obrana neumožnila Kutné Hoře dostat se do volných pozic a skórovat. Brno „A“ se hned v úvodu dostalo do vedení a kralovalo na hřišti. Doufejme, že starší žáci prohra motivuje do dalších utkání a příští rok půjde a vyrovnanější zápas.

Koše: Dabrowski Karol 1x, Mikynová Blanka 1x, Zedník Tomáš 1x

Poslední kolo základní části se uskuteční 21.3. v Prostějově. Kutnohorský tým má tedy necelé tři týdny, aby dopilovalo nedostatky.