Závěrečné kolo mladších žáků!

5. 3. 2020

V sobotu 29.2.2020 bojovaly o své poslední body základní části oba týmy Kutné Hory v Kolíně. Kutnohorští se utkali dvakrát s Kolínem a týnečtí 2x s Prostějovem.

Výsledky Týnec:

Tým Týnce nad Labem se sešel v této sestavě: Lída, Veronika, Bára, Nela, Katka, Petra a Daniela, a chlapci Jakub Š., Jakub H. a David. Chyběli tedy oba nejzkušenější Filip a Robin. V zápasech už o nic nešlo a tak jsme měli možnost zkusit si varianty složení čtyřek.

SK RESPO Kutná Hora “T” – Prostějov, SK RG 6:13 (2:6)

Do prvního zápasu jsme vlétli jako uragán a bez respektu k favorizovanému soupeři. Po několika minutách svítil na tabuli překvapivý stav 2:1 v náš prospěch. Dál jsme předváděli rychlý kombinační korfbal, bohužel Moravané projevili svojí zkušenost zejména v útoku a postupně nám odskočili na několik košů. Ani po poločase 2:6 v náš neprospěch jsme nesklopili hlavy a hráli svojí hru plnou rychlých nahrávek a dobrého pohybu.

Koše: Lída 2x, Jakub H. 2, Veronika, Bára

SK RESPO Kutná Hora “T” Prostějov, SK RG 4:16 (0:10)

Jak se nám povedl start do prvního zápasu, tak ve druhém zápase se nám vůbec nedařilo. Zamíchali jsme složení čtyřek, abychom vyzkoušeli jinou variantu a to se ukázalo jako veliký problém. Po hrozivém prvním poločase 0:10 jsme prostřídali, hra se o něco zlepšila a vyrovnala, na více než korekci výsledku to však nestačilo.

Koše: Veronika, Bára, Jakub H., Jakub Š

I přes dvě prohry jsem s turnajem a hrou spokojen, dokázali jsme držet krok s největším favoritem soutěže, jejich hráči jsou o rok starší a většinou o půl hlavy vyšší. Hráči už začínají chápat systém hry a zlepšila se také úspěšnost střelby.

Do čtvrtfinále se oba kutnohorské týmy spojí, čeká nás tedy rozhodující fáze sezóny, kdy se o dvě postupová místa střetneme v Brně s Novým Lískovcem, Koblovem a Děčínem.

Výsledky Kutná Hora

SK RESPO Kutná Hora “K” – VKC Kolín 8:8 (3:5)

První zápas byl od počátku vyrovnaný. Až do poslední chvíle nebylo rozhodnuto o vítězi. Jako v předešlých zápasech jsme po pár minutách hry začali ztrácet hodně míčů při vývozu a kolikrát jsme díky této chybě dostali koš. Závěrečná minuta byla nejvíce napínavá. V poslední vteřině jsme dokázali vstřelit koš a vyrovnat tak stav na 8:8, což pro nás znamenal alespoň bod do celkového hodnocení.

Koše: Jirka K. 3, Lucka K. 2, Ema P. 1, Kryštof V. 1, Eliška Č. 1

VKC Kolín – SK RESPO Kutná Hora “K” 6:3 (4:0)

Druhý zápas s týž soupeřem byl odlišný. Snažili jsme se hrát stejnou hru, ale bohužel se nám to nedařilo. Vytvořené šance jsme přestali proměňovat, děti z Kolína nás mnohem lépe ubránili a chyb v nahrávkách neubývalo. V poločase byl ve vedení Kolín o čtyři koše, náskok se nám už bohužel v druhé půli nedovedl dotáhnout. Konečný výsledek byl 6:3 pro Kolín.

Koše: Lucka K. 1, Ema P. 1, Kryštof V. 1

Zhodnocení celé sezóny: Pro náš tým letošní sezóna už skončila. V mnoha zápasech jsme měli smůlu, častokrát se nám nepovedla koncovka a kvůli tomu jsme přicházeli o zápasy, ve kterých jsme byli favoriti. Už od počátku sezóny se potýkáme v Kutné Hoře s nedostatkem mladších žáků, proto ve všech zápasech byla alespoň polovina družstva složena z minižáků. V tomto složení nebylo jednoduché bodovat. Minižáci odvedli skvělou práci a věřím, že získali plno zkušeností z vyšší kategorie. Pro další roky doufáme, že se náš kádr rozroste a konečně budeme moci dosáhnout lepších výsledků.