9. ročník mezinárodního turnaje v Nitře

14. 7. 2020

Uplynulý víkend byl plný korfbalu. Naši dospělí se zúčastnili mezinárodního turnaje v Nitře. I třetí rok byl náš tým úspěšný a přivezl medaili.

V sobotu se odehrálo několik zápasů na umělé trávě. Avšak kvůli nepřízni počasí se musely finálové zápasy zrušit. Díky tomu výprava Kutné Hory přišla o možnost boje o třetí místo. Na základě výsledků z odehrané základní části proto Kutná Hora skončila na krásném čtvrtém místě z celkem deseti týmů.

V neděli Kutná Hra nezahálela a do zápasů šla s chutí nějakou tu medaili vybojovat. Tentokrát se hrál monokorfbal na písku. Kutnohoráci postavili dva týmy, které se pokusily obhájit loňské zlato. Týmu Kutná Hora B se povedlo vyhrát základní skupinu, a tak si zajistil boj o první až třetí místo. Do finálové skupiny se probojovaly celky z Prostějova a Kolína. Kutná Hora B si s ani jedním týmem neporadila a po dvou těsných prohrách získala bronz. Týmu Kutná Hora A se bohužel tolik nedařilo, ale i přesto si celý tým zápasy užil. Nedělního beachkorfbalu se zúčastnilo celkem patnáct seniorských týmů. Medaile byla tedy zasloužená.

Velké díky patří pořadatelům, pod jejichž vedením se turnaj opět vydařil.

« 1 z 227 »