O klubu

Korfbalové Respo funguje už šestadvacet let. Věnuje se mládeži.

Korfbalový oddíl SK Respo Kutná Hora má ve městě tradici už mnoho let. Oddíl byl založen v roce 1993. V minulosti hrál dospělý tým Respa několik let i nejvyšší soutěž – extraligu. V současnosti má kutnohorský korfbal mimo mládežnické týmy i tým dospělých (1.ligu). Největší úspěchy Respa přišly v letech 2013 a 2014, kdy se minižáci hrající v kategorii do 11 let stali mistry republiky. Za zmínku však stojí i loňské výsledky, a to bronzové medaile v kategorii minižáků a starších žáků.

Zápasy a tréninky se většinou odehrávají v tělocvičně Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře a na Základní škole v Týnci nad Labem, kde je hala taktéž vyhovujících rozměrů. Kromě již dvou zmíněných hal korfbalová příprava probíhá i na Základní škole Jana Palacha v Kutné Hoře.

V současné době máme v oddílu dva týmy minižáků, dva týmy mladších žáků a po jednom týmu starších žáků a týmu seniorů. Tréninky zahrnují korfbalové, ale i všeobecně sportovní dovednosti. Zajímavostí je, že korfbal se dá hrát na každém povrchu.  

Korfbalový klub podporuje město Kutná Hora a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Členské příspěvky činí dva tisíce korun za jeden rok.

Samotná ligová utkání se hrají od září do června, zhruba jeden turnaj za měsíc nebo za čtrnáct dní. Během jednoho turnaje odehraje Respo tři až čtyři zápasy. V červnu se oddíl účastní venkovního dvoudenního turnaje – Pohár ČR Maxikorfbal. Nevýhodou korfbalu je větší dojezdová vzdálenost k soupeřům. Soutěží se účastní například Náchod, Brno, Prostějov, České Budějovice, Znojmo, Děčín. Během sezony máme i přátelská utkání a několik jedno nebo dvoudenních soustředění, v létě obvykle týdenní. Jednou ročně pořádáme turnaj pro děti a jejich rodiče a sourozence.

Korfbal má celkově i přes malou popularitu svůj půvab a malá členská základna v České republice má své přednosti. Mnozí z našich odchovanců hrají nebo hráli za reprezentaci České republiky a dostali se s národním týmem i do takových destinací, jako je Kolumbie, Čína nebo Tchaj-wan. Mimo běžné výjezdy do Holandska, Belgie, Portugalska a Maďarska.

Sportu zdar!